Kansalainen seurasi Sinimustan Liikkeen vapputapahtumaa ”Valkoista vappua” Tampereella ja haastatteli paikalle saapuneita ihmisiä.
3.5.2022
Kansalaisen reportaasi Sinimustan Liikkeen vappumarssilta 1.5.2022
Samanlaisia artikkeleita
Uusimmat uutiset
- Nigerialaispiispa kävi puhumassa Yhdysvaltain kongressille kristittyjen kokemasta vainosta – muslimit tappoivat yli 30 hänen kotikylänsä asukasta seurauksena 16.6.2025
- Hollantilaiset ottivat lain omiin käsiinsä: yksityiset rajatarkastukset käyttöön 16.6.2025
- Ranska kielsi lailla väkivaltaisen antifasistiryhmän ja samalla myös kansallismielisen ryhmän 16.6.2025
- ”Tyttö tänne tai tapan teidät!” – genitaalit paljaana heiluva algerialainen yritti viedä ranskalaisperheen 8-vuotiaan tyttären heinähangolla uhaten 15.6.2025
- Puolalaismeppi vandalisoi parlamenttitalon LGBT-näyttelyä 15.6.2025
- Saksalainen työntekijä irtisanottiin työsuhteesta osallistuttuaan Martin Sellnerin paluumuuttoa käsittelevälle luennolle – osapuolet pääsivät sovintoon oikeudessa 15.6.2025
- Syyrian uimarannoilla on käytettävä burkineja 14.6.2025
- Telegramin perustaja: EU uhkaa eurooppalaisten yksityisyyttä 14.6.2025
- Israel aloitti iskut Iranin ydinlaitoksiin tilanteen kärjistyessä merkittävästi – Iran teki vastaiskun Tel Aviviin 14.6.2025
- Kouluavustajaa puukotettiin kuolettavasti laukkutarkastuksen aikana 13.6.2025
- Trump ja Israel näyttävät valmistautuvan suursotaan Irania vastaan 13.6.2025
- Sisäministeriö valmistelee lakimuutoksen passin voimassaolon pidentämiseksi 10 vuoteen 13.6.2025
- Senegalilainen maahanmuuttaja puukotti kaupungin työntekijää lehtipuhaltimen melun vuoksi 12.6.2025
- Puolueeton media ja demokratian tukijoiden nimien kaivelu 12.6.2025
- EU tukee veronmaksajien rahoilla LGBT- kansalaisjärjestöä Keski-Aasiassa 12.6.2025
Ensimmäinen haastateltava jo loi uskoa suomen nuorisoon. Kaikki ei ole menetetty. Tuukka puhuu myös asiaa.
Työväenliike pitäisi reformoida ja saada kiinnostavammaksi kaikille työläisille (mutta ei rahalla, muoviämpäreillä tms. korruptiolla), eikä vain punavihreän moraaliposeeraukseen tyhjine lupauksineen.
Liitot ja niiden toiminta pitäisi myös uudelleen arvioida, ovatko olleet enää vuosikymmeniin yleishyödyllisiä muille kuin hölmöille, jotka tietoisesti tietämättään rahoittavat (sidonnaisten) pamppujen kymmenien tuhansien kuukausipalkat.
Kyllä näin…mutta miksi ihmeessä pitää alkaa ivaamaan toista kansallista porukkaa kuten tuo valkotukkainen tyyppi lopussa.Miksei voi vain sanoa että vasuriviherrykset seurauksineen pitää kitkeä Suomesta…Koska kyllä hekin jos jokin valta tulee niin hamuavat puoluetukea sun muuta..ihan taatusti!Tuo lupailu on jo kuultu Timppa-herralta aikoinaan.
My bad mutta ei ollut hyvä tunne tyypistä.
Siis kansallismielistä piti kirjoittamani…ei kansallista…